אודות

פעילות וחזון

תאגיד בק-בוק הוקם בתחילת 2022 במטרה לחזק את פעילות המיחזור בישראל. פעילותו מתמקדת באיסוף ומיון מיכלי משקה הנכללים תחת חוק הפיקדון והעברתם למפעלי מיחזור מאושרים. בין המיכלים ניתן למצוא בקבוקי זכוכית, מתכת ופלסטיק. האיסוף מתבצע בכל הארץ במגוון צורות, הן על ידי מכונות איסוף אוטומטיות המוצבות במרחב הציבורי, הן על ידי נקודות קניה, והן על ידי שיתופי פעולה עם מגוון אספנים.

התאגיד שם לעצמו מטרה להפוך את חזון הכלכלה המעגלית למציאות, לשמור על הסביבה ועל משאבי כדור הארץ המוגבלים. זאת על ידי עידוד המיחזור המאפשר שימוש חוזר באותו חומר הגלם המונע את הטמנתו באדמה, זליגתו לסביבה, ומצמצם את פליטות הפחמן הדו חמצני.

תאגיד המיחזור בק בוק

מיחזור שכולו כחול לבן

תאגיד המיחזור הוקם על ידי זוהר לוי. זוהר מחזיק בניסיון רב שנים בתחום המיחזור והאיסוף בישראל. תחת ידיו הוקמו מספר חברות בתחום.

הפעילות המשולבת של חברות אלו מספקת למעשה פתרון כולל לכל שרשרת הערך בענף המיחזור (איסוף, מיון ומיחזור). כך מתאפשר לראשונה בישראל תהליך מיחזור שלם שכולו כחול לבן.

הנקודה הירוקה

חברת הנקודה הירוקה שהוקמה ב-2005. חברה זו מהווה את אחת מזרועות האיסוף לפסולת פלסטיק ומשרתת את התאגיד. מרכז העיבוד שלה ממוקם במפרץ חיפה.

Green PET Recycling

חברת Green PET Recycling אותה הקים יחד עם שותפים בתעשייה ב-2019 מתמקדת במיחזור מכלי PET, מיחזור HDPE וכן LLDPE. היא מחזיקה בטכנולוגיה המתקדמת בעולם ומאפשרת מיחזור מבקבוק לבקבוק כאשר לחומר הממוחזר יש אישורי מגע עם מזון.